"Non omne quod nitet aurum est!"

Pagrindinis paveikslas

Kontaktai

Dėl konsultacijos skambinkite:

+370 672 63371

arba rašykite

info@teipsiko.lt
  • Home
  • Teisės psichologai vairavimo mokykloms

Teisės psichologai vairavimo mokykloms

Teisė psichologai įdentifikavo problemą:

Pagal šiuo metu galiojančius Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko nutarimus, vairuotojai padarę administracinį teisės pažeidimą, kol nesuėjo 2 metų vairavimo stažas, arba kitą administracinį teisės pažeidimą (vairavimas išgėrus, ar pan), dėl kurio atimama teisė vairuoti transporto priemonę, turi perlaikyti vairavimo egzaminus, ir išklausyti kursą pas psichologą.

Problema yra ta, kad pagal dabartinę galiojančią tvarką, psichologas turi būti įdarbintas tiesiogiai vairavimo mokykloje, norėdamas atlikti tą darbą. Nepatogu verslui, nes teisės pažeidėjų, kurie turėtų išklausyti kursą nėra tiek daug, kad būtų garantuotas pilnas psichologo etatas. Kiekviena vairavimo mokykla turi turėti savo psichologą, arba tą patį dirbantį per kelias įmones.

Nepatogu teisės pažeidėjui, nes norėdamos taupyti kaštus vairavimo mokyklos yra linkusios nemokyti, kiekvieno teisės pažeidėjo individualiai, tačiau burti juos į grupes. Kol nepraeiti mokymai perlaikyti egzaminų neleidžiama, todėl reikia laukti, kol bus sudaroma kurso grupė, kurioje būtų išklausytas psichologinis kursas, ir atlikti namų darbai individualiai su psichologu. (Pavyzdys)

Nepatogu psichologui, nes ji/s turi dirbti per kelias įmones susidarydamas sau etatines valandas.

Teisės psichologų kontora siūlo sprendimą:

Sprendimas būtų, vairavimo mokykloms samdyti įmonę, kurioje dirba vien psichologai (teisės psichologai idealiausiu atveju) atlikdami skirtingus psichologinius darbus: konsultavimą, paskaitų ir mokymų vedimą įvairiomis temomis, dirba su teisės pažeidėjais.

Tokiu būdu teisės psichologas yra darbinamas tokioje kompanijoje kaip Tei-Psi-Ko, kurios paslaugas perka vairavimo mokyklos. Tokiu būdu vairavimo mokykloms nukristų atsakomybė atsiskaitinėti Regitrai, už tai, kad teisės pažeidėjai išklausė kursus, tai darytų psichologus įdarbinanti įmonė. Vairavimo mokykloms nereikėtų darbinti psichologų tik daliai etato.

Psichologams būtų patogu dirbti vienoje įmonėje. Galima specializuotis tik darbui su teisės pažeidėjais, kuriuos nukreiptų vairavimo mokyklos, ir kitos suinteresuotos įstaigos.

Sprendimui įgyvendinti reikėtų Transporto inspekcijos viršininko įsakymo pakeitimo.

Išreikšti savo palaikymą šiai iniciatyvai galite Lietuva 2.0 portale, paspaudę nuorodą: https://www.lietuva2.lt/pasiulymas/laisvai-samdomi-psichologai/5639e3370a1d0d0868e7acd5

Etiketės: teisės psichologas, vairavimo mokykla